Severní pobřeží (Bulharsko)

Severní pobřeží

Varna, katedrála

Varna, katedrála

Hovoříme-li o severní části bulharského černomořského pobřeží, máme tím na mysli oblast rozkládající se mezi přístavem Varna na jihu a bulharsko-rumunskou státní hranicí na severu. Mezi turisty hojně navštěvované přímořské rezorty v této oblasti patří například Albena s charakteristickou terasovitou architekturou svých hotelů, tradiční lázeňské středisko Svatý Konstantin a Zlaté Písky, asi nejpopulárnější ze všech bulharských rezortů.

Bulharsko - Aktuální opatření ohledně cestování vydaná 1.9.2020 14:57

Aktuální opatření MZV ČR ohledně cestování naleznete na: https://bulharsko.tripzone.cz

Poloha

Poloha: východ Bulharska, pobřeží Černého moře, mezi nejznámější střediska patří Albena, Svatý Konstantin a Zlaté Písky


Severní pobřeží - Zajímavosti, památky

Pokud se rozhodnete pro dovolenou v některém z letovisek v severní části bulharského pobřeží, první kroky na bulharské půdě si pravděpodobně odbudete ve Varně. Na letišti Varna International Airport, vzdáleném 8 kilometrů od centra města, panuje zejména v sezóně čilý provoz a směřují sem lety z mnoha koutů Evropy. Jestliže si uděláte chvilku času na prohlídku tohoto třetího největšího bulharského města, nezapomeňte se podívat na akvárium, delfinárium a několik významných sakrálních staveb.
 

Albena

 

Albena, hotely a pláž

Albena, hotely a pláž

Letovisko leží 30 kilometrů severně od Varny a je charakteristické terasovitou architekturou většiny hotelů. Široká škála nabízených služeb a především rozlehlá písčitá pláž, mnohými považovaná za jednu z nejkrásnějších v Evropě, tvoří z Albeny vyhlášené bulharské středisko. Turisté, přijíždějící sem především z Německa, Velké Británie a severoevropských zemí, se mohou kromě koupání v moři věnovat i minigolfu, tenisu, či plážovému volejbalu, případně večer zajít na diskotéku nebo do kasína.

 

Svatý Konstantin

 

Je vzdálen zhruba 10 kilometrů severně od Varny, se kterou je spojen místní autobusovou linkou. Jedná se o známé lázeňské středisko s dlouholetou tradicí. Tamní příznivé mikroklima pomáhá léčit nemoci pohybového ústrojí, nervový systém, dýchací problémy, kožní onemocnění a srdeční choroby. Z pestré nabídky léčebných programů si vybere každý, koho trápí některý z výše zmíněných neduhů. Na pacienty čeká například termální léčba, elektroléčba a reflexní terapie. Pokud se nerozhodnete pro žádný z organizovaných ozdravných pobytů, můžete svou dovolenou zasvětit odpočinku na písčitých plážích, případně se vám nabízí možnost pronájmu horského kola. Večer jistě rádi strávíte v restauraci či baru.

Zlaté Písky


Zlaté Písky, pláž

Zlaté Písky, pláž

Jsou zřejmě nejznámějším bulharským letoviskem ležícím necelých 20 kilometrů od Varny. Velmi populární středisko prošlo v nedávné minulosti kompletní rekonstrukcí, díky které splňuje ty nejpřísnější normy a uspokojí tak i ty nejnáročnější rekreanty. Zlaté Písky návštěvníkům poskytují vysoký standard služeb, a to za cenu o mnoho příznivější, než srovnatelná letoviska v západní Evropě. Těšte se na 3,5 kilometru dlouhou písčitou pláž, akvapark a širokou nabídku sportovního vyžití, od minigolfu po tenis. V pozdních večerních a brzkých ranních hodinách se jistě rádi zajdete pobavit na diskotéku, případně zkusíte štěstí v kasínu.

 
Publikováno: 21.01.2011
Aktualizováno: 29.08.2011
Autor: Jan Brož

Diskuze: Severní pobřeží

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2024 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist