Jižní pobřeží (Bulharsko)

Jižní pobřeží

Sozopol, pohled na město

Sozopol, pohled na město

Jižní částí bulharského černomořského pobřeží rozumíme oblast od přístavního města Burgas na jih až k hranicím s Tureckem. Mezi nejvíce navštěvovaná letoviska patří rušný Kiten, skýtající nezapomenutelná panoramata, v těsném sousedství ležící Primorsko, rychle se rozvíjející Lozenec a rovněž pozoruhodný Sozopol, historické město a zároveň moderní rezort, kterému se někdy přezdívá „bulharské Saint-Tropez“.

Bulharsko - Aktuální opatření ohledně cestování vydaná 1.9.2020 14:57

Aktuální opatření MZV ČR ohledně cestování naleznete na: https://bulharsko.tripzone.cz

Poloha

Poloha: východ Bulharska, pobřeží Černého moře, mezi nejznámější střediska patří  Kiten, Lozenec, Primorsko a Sozopol


Jižní pobřeží - Zajímavosti, památky

Burgas

 

Městoobklopené čtyřmi jezery, je druhým největším bulharským přístavem. Stejně jako Varna disponuje mezinárodním letištěm. Na letiště Burgas International Airport, známé též pod jménem Sarafovo, směrují převážně v letních měsících letouny s turisty, kteří si pro svou dovolenou vybrali jižní a střední oblast bulharského pobřeží. Burgas nabízí návštěvníkům několik muzeí a galerií.

Kiten

 

Přímořské městečko leží zhruba 55 kilometrů na jih od Burgasu. Kitenský záliv skýtá úchvatnou podívanou, turisté se mohou těšit na písčité pláže i skalnaté útesy. V letovisku, ležícím v blízkosti pohoří Strandža, čeká na návštěvníky akvapark, restaurace a obchody. Rekreanti, kteří se po večerech rádi baví ve společnosti, nepochybě navštíví diskotéku pořádanou přímo na pláži.

Lozenec

 

Klidné letovisko leží 60 kilometrů od Burgasu a v poslední době prochází dramatickým rozvojem. Ceny jsou však stále relativně nízké, ve srovnání s již zavedenými středisky. Pokud tedy toužíte po klidné dovolené, vesnička s písčitou pláží na úpatí pohoří Strandža je pro vás ideálním místem. Okolní lesy a rozlehlé vinice jsou vhodné pro projížďky na kole.
 

Primorsko

 

Primorsko, pohled na resort

Primorsko, pohled na resort

Populární letovisko je vzdáleno zhruba 50 kilometrů jižním směrem od Burgasu a leží v těsném sousedství letoviska Kiten. Jedná se o středisko českým turistům příznivě nakloněné. Můžete si zde zakoupit české noviny a výjimkou nejsou ani jídelníčky v restauracích v českém jazyce. Rekreanti se mohou těšit na rozptýlení v akvaparku, na pláži se pak lze věnovat jízdě na vodních lyžích, windsurfingu a plážovému volejbalu. Restaurace, diskotéky a bary vám zase obstarají zábavu na večer. 

 

 

Sozopol

 

Město, kterému se občas přezdívá „bulharské Saint-Tropez“, leží 30 kilometrů na jih od Burgasu a může se chlubit bohatou historií, jejíž duch je stále přítomný ve staré části města, i díky početné řecké komunitě. Sozopol je rozdělen na dvě oblasti, staré město leží na poloostrově, zatímco modernější část se nachází na pevnině. Turistické centrum, které představuje náměstí plné pouličních umělců a obchodů, najdeme na hranici mezi oběma městskými částmi. V blízkosti pláže na vás čeká promenáda s bary, restauracemi a diskotékami. Nedaleko Sozopolu se nachází bulharská námořní základna.

 
Publikováno: 21.01.2011
Aktualizováno: 29.08.2011
Autor: Jan Brož

Diskuze: Jižní pobřeží

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2024 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist