Centrální část pobřeží (Bulharsko)

Centrální část pobřeží

Nesebar, pobřeží

Nesebar, pobřeží

Centrální část bulharského černomořského pobřeží se rozkládá na území mezi přístavními městy Varna na severu a Burgas na jihu. Mezi turisty nejvíce navštěvované rezorty patří Nesebar, který se kromě čistého moře může pochlubit i historickým centrem zapsaným na seznam světového kulturního dědictví UNESCO, relativně klidný Obzor, dále pak Pomorie, známé pro své léčivé bahno, a konečně Slunečné pobřeží, co do počtu hotelů největší bulharské letovisko.

Bulharsko - Aktuální opatření ohledně cestování vydaná 1.9.2020 14:57

Aktuální opatření MZV ČR ohledně cestování naleznete na: https://bulharsko.tripzone.cz

Poloha

Poloha: východ Bulharska, pobřeží Černého moře, mezi nejznámější střediska patří Nesebar, Obzor, Pomorie a Slunečné pobřeží


Centrální část pobřeží - Zajímavosti, památky

Pokud se rozhodnete poznat právě centrální část bulharského pobřeží a pro cestu ke břehům Černého moře zvolíte leteckou dopravu, vaše letadlo přistane ve většině případů na mezinárodním letišti v Burgasu, známém též jako Sarafovo Airport.
 

Nesebar

 

Nesebar, kostel Krista Pantokrata

Nesebar, kostel Krista Pantokrata

Rezort, ležící necelých 30 kilometrů severně od Burgasu, láká turisty nejen na čisté moře, písčité pláže a bohatou nabídku vodních sportů, ale i na zachovalé historické centrum, které je zapsáno na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Dalším kladem Nesebaru jsou vyhlášené restaurace, rozeseté po celém pobřeží a nabízející lahodné rybí speciality. Pokud si chcete vychutnat unikátní atmosféru historického městečka na břehu Černého moře, dovolená v Nesebaru je pro vás jasnou volbou.
 

 

Obzor

 

Městečko ležící na půli cesty mezi Varnou a Burgasem, je zatím poměrně neznámým střediskem. V poslední době však stále více turistů začíná objevovat krásy tohoto letoviska, nacházejícího se v bezprostřední blízkosti hor. Ve středisku na vás čeká písčitá pláž a promenáda s množstvím kaváren, barů, restaurací a diskoték.

Pomorie

 

Leží zhruba 15 kilometrů severně od Burgasu a nepatří k právě nejpřitažlivějším letoviskům Černého moře. Místní vyhlášené léčivé bahno pokrývá pláže a mořská voda není tak průzračná, jak bývá zvykem v jiných bulharských střediscích. U břehu bývá poměrně větrno, takže na své si přijdou ctitelé windsurfingu. Ve středisku si rovněž můžete pronajmout motorku.

Slunečné pobřeží

 

Nachází se nachází 30 kilometrů severně od Burgasu a co do počtu hotelů je největším bulharským letoviskem. Pyšní se osmikilometrovou písčitou pláží, průzračným mořem ideální teploty a službami na vysoké úrovni. Náruživí sportovci se mohou v průběhu své dovolené oddávat dobrodružné jízdě na vodních lyžích, windsurfingu, tenisu a minigolfu. Nabízí se rovněž návštěva akvaparku s množstvím nejrůznějších atrakcí. Rekreanti se zájmem o historii si pravděpodobně nenechají ujít návštěvu blízkého městečka Nesebar. O nikdy nekončící večerní zábavu je postaráno díky velkému počtu restaurací a diskoték.

 
Publikováno: 21.01.2011
Aktualizováno: 29.08.2011
Autor: Jan Brož

Diskuze: Centrální část pobřeží

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2024 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist